Tehnician IT

Înființată în 2009, infinilink (inițial Banat Interlink) furnizează servicii ICT, cybersecurity, internet & date pentru antreprenori de succes.

Asigurăm managementul infrastructurii de IT & Comunicații; servicii complete de cybersecurity; și infrastructura de internet și date pentru ca business-urile clienților să fie permanent conectate.

Competențe

  • Absolvent de liceu tehnologic, profil electric sau electromecanic
  • Experiență în lucrul cu curenți slabi
  • Permis de conducere cat. B

Responsabilități

  • Realizează operațiunile necesare instalării rețelei de fibră optică și UTP: instalare cabluri, jonctare cabluri fibră optică, sertizare cabluri UTP, instalare echipamente specifice.
  • Asigură întreținerea rețelei de fibră optică și UTP prin activități specifice de control, măsurare și diagnosticare a funcționării rețelei.
  • Instalări puncte terminale: cablu și echipament.
  • Punere în funcțiune servicii de internet și date.
  • Depanare și mentenanță la clienți.
  • Proiectarea, instalarea și administrarea infrastructurii de rețea.
  • Asigurarea funcționalității rețelei de date și a echipamentelor de conectare.

Informații suplimentare

  • Abilitatea de analiză și sinteză
  • Dorința de a învăța: oferim acces la laboratoare intern și acces pe platformele de training ale vendorilor

Categorie job: Hardware
Tip contract: Full Time
Locație: București Timișoara
Număr poziții deschise: 2

Allowed Type(s): .pdf, .doc, .docx
Scroll to Top